Good Design Award – w tym roku aż dwie spośród nagród przyznawanych przez Chicago Athenaeum Museum of Architecture and Design powędrowały do dyrektor kreatywnej firmy Brühl, Kati Meyer-Brühl. Good Design Award nagradza najbardziej innowacyjne projekty w kategorii wzornictwa z całego świata.
Charakterystyczne logo Good Design (lewy górny róg) zaprojektował Mort Goldsholl w 1950 roku
67. edycja nagród Good Design Award
Nagrody Good Design Award mają długą, jeśli nie najdłuższą wśród tego typu nagród historię. Narodziły się jako wspólne przedsięwzięcie Museum of Modern Art w Nowym Jorku i Merchandise Mart w Chicago, centrum usługowego, które w momencie powstania w 1930 roku było największym budynkiem na świecie. Zgodnie z myślą założycieli, miały na celu wyróżnienie „najlepszych nowych projektów współczesnego wzornictwa w zakresie wyposażenia domu”. Organizację nagród nieprzerwanie od prawie 70 lat kontynuuje Chicago Athenaeum, które za zadanie postawiło sobie ożywić publiczne zainteresowanie współczesnym designem. Od 1950 nagrodzono już 40.000 produktów, od Boeinga 787 Dreamliner po spinacz biurowy. 10 grudnia ogłoszono zwycięzców 67. edycji Good Design Award 2017.
Kati Meyer-Brühl, dyrektor kreatywna Brühl
Projekty Kati Meyer-Brühl docenione
Jury postanowiło wyróżnić dwa projekty od marki Brühl zaprojektowane przez Kati Meyer-Brühl: sofę embrace oraz fotel libelulle.
Sofa embrace, Brühl
Sofa embrace to komfortowy i przytulny mebel, dzięki któremu relaks znajduje się na wyciągnięcie ręki – w przenośni i dosłownie, bo za pomocą przycisku można podnieść lub odchylić oparcie. Sofy pozwalają na różnorodne zastosowanie, dzięki możliwości wyboru podłokietników i oparć. Dostosować można także tapicerkę (bardziej lub mniej miękką), materiał konstrukcji (drewno lub metal) oraz zdejmowalne pokrycie. Ten elastyczny mebel stawia dopasowanie do użytkownika na pierwszym miejscu. Na kolekcję embrace składają się symetryczne i asymetryczne sofy o różnych rozmiarach oraz fotele, pufy i stolik, które doskonale się uzupełniają.
Fotele z wysokim oparciem libellule, Brühl
Fotel libellule (fr. ‘ważka’) swoją formą przywodzi na myśl budowę ważki – oparcie naśladuje kształt charakterystycznych skrzydeł owada. To niezwykłe siedzisko swoją symboliką i śmiałym wyglądem wpływa na poprawę nastroju użytkownika. Fotel jest też wyjątkowo komfortowy dzięki miękko wyściełanemu oparciu pod głowę. Motyw girlandy na powierzchni siedziska dodaje fotelowi uroku rękodzieła. Obicia dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych. Ważną cechą fotela jest jego lekko lekkość, dzięki czemu łatwo go przenosić i zmieniać aranżacje.
Zarówno sofa embrace jak i fotel libellule zrobione są z odnawialnych materiałów, na co szczególną uwagę zwraca jury nagród Good Design Award.
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.