Ze względu na położenie na uboczu, strych jest idealnym miejscem, aby umieścić tam pokój młodzieżowy na poddaszu. Kąt nachylenia dachu, wysokości kalenicy, wysokość przedłużenia zewnętrznych murów budynku – czyli ścianek kolankowych, bądź też ich brak, obecność ścian działowych oraz ilość okien, to ciężkie wyzwanie dla właściciela domu. Z naszą jednak pomocą pokój młodzieżowy na poddaszu okaże się sukcesem, a proces aranżacji ciekawą przygodą.
Comdesign – przejdź do projektu
Na samym początku aranżowania pokój młodzieżowy na poddaszu musi uzyskać takie rozłożenie sieci elektrycznej, która będzie nakierowana na oświetlenie konkretnych stref aktywności nastolatka. Pokój młodzieżowy na poddaszu będzie twierdzą okazywania indywidualności, tego możemy być pewni. Nie upierajmy się zatem, aby wnętrze stanowiło przedłużenie stylu czy barw wykorzystanych w pozostałej części domu.
Comdesign – przejdź do projektu
Zazwyczaj na użytkowych strychach stosujemy biele, beże lub gołębie szarości, jednak nastoletni użytkownicy potrzebują dosłowności i wielkiej wyrazistości. Skorzystajmy z szarości, jeżeli wnętrze ma być klasyczne lub romantyczne. Stanowią one też doskonałe tło dla aranżacji typu loft, gdzie doskonale wyeksponujemy np. elementy drewnianej więźby dachowej. Szarości są również na tyle elastyczne, że znajdą zastosowanie nawet wobec zmiany w potrzebach nastolatka i decyzji o reorganizacji stylu pokoju.
Razoo Architekci – przejdź do projektu
Nastolatki dążą często do maksymalnego wyeksponowania swojej indywidualności. Do zagospodarowania ich pokojów często używa się mało wysublimowanych, technicznych materiałów i faktur, przedmiotów z odzysku, pozornie nie mających zastosowania w sypialniach jak np. palet. Efekt zaskoczenia warto podbić dominującymi kolorami: czernią i czerwienią.
Przy wysokich ścianach postawmy największe meble. Wnęki idealnie nadają się do zabudowania szafami lub garderobami. Na drzwiach od szafy może znaleźć się grafika, mogą również być przejrzyste lub lustrzane. Całe wnętrze zyska na lekkości i rozświetli się.
Comdesign – przejdź do projektu
Przy wysokich ścianach kolankowych dostęp do szaf i półek, które zazwyczaj przy nich lokujemy, będzie lepszy. Jeżeli skos sięga do samej podłogi zdecydujmy się na szuflady robione na zamówienie. Możemy lokować tam również schowki czy niskie półeczki na książki lub drobiazgi.
Comdesign – przejdź do projektu
Klasycznie, pod oknami znalazłoby się miejsce na łóżko, z którego można obserwować rozgwieżdżone niebo. W pokoju młodzieżowym – to jednak miejsce dla biurka. Łóżko, czy kanapa, znajdzie swoje miejsce właśnie pod skosem.
Cat Inside – przejdź do projektu
Pokój młodzieżowy na poddaszu to również całkowicie odrębna, młodzieżowa, sfera gościnna. Usytuowanie jej pod skosem doda klimatu. Udoskonalić ją możemy użyciem puf, kontrastujących do wystroju wnętrza stoliczków.
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.