Pokój młodzieżowy dla chłopaka to nierzadko kość niezgody przy urządzaniu nowego mieszkania. Co zrobić, by z powodzeniem służył mu dłużej niż jeden sezon? Na co zwracać uwagę i przystać, a czego unikać w nowym wnętrzu? Na wszystkie pytania odpowiadamy w naszym poradniku.
Pracownia Projektowa Dragon Art – przejdź do projektu
„Mamo, nie jestem już dzieckiem” – pokój młodzieżowy dla chłopaka
Nie raz i nie dwa, rodzice słyszą od swoich dzieci „nie jestem już dzieckiem”. Potrzeba uzewnętrznienia swoich zainteresowań, zaznaczenia nowego etapu w swoim życiu jest szczególnie widoczna właśnie w trakcie okresu nastoletniego. Niezależnie od temperamentu czy zainteresowań dziecka każdego rodzica czeka próba zmierzenia się z nastoletnim buntem. Nic więc dziwnego, że pokój młodzieżowy dla chłopaka będzie twierdzą okazywania indywidualizmu.
Soma Architekci – przejdź do projektu
Pokój młodzieżowy dla chłopaka – jak uniknąć konfliktu
Kiedy z dwóch stron stykają się zupełnie odmienne wizje tego, jak ma wyglądać przyszły pokój młodzieżowy dla chłopaka, rodzi się otwarty konflikt. Nie dopuśćmy jednak do tego, by pomieszczenie stało się polem bitwy. Nie proponujmy rozwiązań banalnych. Motoryzacyjne, pstrokate tapety czy zróżnicowane jaskrawe barwy są bliższe młodszym lokatorom.
Wyrzykowski Studio – przejdź do projektu
Pokój młodzieżowy dla chłopaka powinien dawać możliwość wykazania się pasją, posiadać miejsce na wypoczynek, naukę i przyjmowanie gości. Warto poświęcić czas wystrojowi, co polecamy także nastolatkowi. W dobie internetu nie powinien mieć trudności w przedstawieniu kilku inspiracji, dzięki którym poznamy styl wnętrza, w którym młody człowiek chciałby mieszkać. Dość szybko będziemy mieć jasność czy i w jakim stopniu jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom oraz co nastolatek sam może wnieść w swoje „cztery kąty”.
Interno – przejdź do projektu
Pokój młodzieżowy dla chłopaka – klucz do udanej aranżacji
Kluczem do udanej aranżacji pokoju młodzieżowego dla chłopaka jest wyważenie proporcji między tym co dorosłe i tym, co jeszcze dziecinne. Jeżeli zmiana wnętrza przypada na początku tego ważnego okresu w życiu, gdy nastolatek jeszcze sam nie wie jaki jest i jakie są jego zainteresowania, najbezpieczniej zaufać spokojnej palecie barw na ścianach. Stanowić może ona bazę do dalszego rozwijania wnętrza za pomocą tekstyliów, dodatków i ważnych dla nastolatka przedmiotów (np. Instrumentów, sprzętu dj-skiego czy sportowego).
Pracownia Projektowa LOFT – przejdź do projektu
Pokój młodzieżowy dla chłopaka w spokojnej palecie barw bazowych nie musi być nudny. Do wykorzystania są chłodne i ciepłe barwy szarości, złamanej bieli, beżu czy zamglonego błękitu. Spokojną paletę kolorystyczną możemy uatrakcyjnić wykorzystując ciekawe tapety, naklejki naścienne czy dekoracyjną cegłę klinkierową.
HOLA Design – przejdź do projektu
Minimoo – architektura wnętrz – przejdź do projektu
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.