Na początku beton na ścianie gościł wyłącznie w autentycznych wnętrzach industrialnych i loftowych. Architektura jednak rządzi się swoimi prawami i często w swoich trendach na nowo odkrywa i adaptuje do współczesnych potrzeb stare rozwiązania. Obecnie beton wkrada się do wnętrz dziennych, salonów, sypialni, a nawet łazienek. Co sprawia, że coraz częściej sięgamy po beton na ścianie w aranżacji wnętrz mieszkalnych i na jakie rozwiązania warto zwrócić uwagę?
HOLA Design – przejdź do projektu
Black Oak Studio – przejdź do projektu
Bartek Włodarczyk Architekt – przejdź do projektu
Beton na ścianie – designerskie wykończenie wnętrz czy wygoda montażu?
Moda na surowe szare ściany spowodowała, że na rynku wykończeniowym pojawiły się gotowe betonowe produkty okładzinowe, przygotowane w formie modułowych płyt. Okazują się one idealnym rozwiązaniem na beton na ścianie zarówno dla wymagających użytkowników, jak i osób, które szukają wygodnego, szybkiego materiału wykończeniowego.
HOLA Design – przejdź do projektu
Maciej Bogaczewicz – przejdź do projektu
Beton na ścianie, realizowany w formie płyt z betonu architektonicznego, jest wyjątkowo uniwersalny i łatwy w montażu. Specjalnie przygotowane płyty można przyklejać, kotwić lub mocować w systemie fasadowym. Ich konserwacja jest równie prosta, gdyż nie potrzebują dodatkowej impregnacji czy tynkowania. By sprostać różnym typom aranżacji wnętrz, ich faktura może być gładka, z ramką lub charakterystycznymi otworami, które przypominają otwory mocowań w płytach z betonu prefabrykowanego.
Pracownia projektowa artMOKO – przejdź do projektu
Z uwagi na to, że płyty nie są imitacją betonu na ścianie, tak jak niektóre farby i tynki, które po bliższej obserwacji tracą na urodzie, efekt końcowy jest wyjątkowo efektowny i designerski, godny najciekawszych minimalistycznych i industrialnych wnętrz.
Black Oak Studio – przejdź do projektu
Beton na ścianie, drewno na podłodze
Beton na ścianie doskonale wygląda w aranżacjach o nowoczesnym charakterze, zarówno w salonie, jak i sypialni. Ponieważ takie wykończenie ściany jest wizualnie chłodne i dosyć surowe warto resztą wykończenia wnętrza nadać mu przytulności. Niezawodne jak zawsze będzie tutaj naturalne drewno. Do wyboru mamy zastosowanie go na podłodze, na całej powierzchni czy jedynie jako wydzielenie jednej ze stref drewnianą posadzką. Możliwości kolorystycznych jest wiele, polecane są jednak ciepłe odcienie, które wyraźnie ocieplą wnętrze.
Black Oak Studio – przejdź do projektu
Osoby pragnące jedynie przełamać surowość betonu, bez zbędnego jego udomowienia, mogą zastosować chłodniejsze odcienie drewna lub te gatunki, które naturalnie spatynują. Doskonałe jest niedostrzegalne wykończenie drewna lub imitujące wcześniejsze użytkowanie, wyglądające tak, jakby deski posiadały już własną historię.
HOLA Design – przejdź do projektu
Beton na ścianie nie musi być chłodny nawet jeśli pragniemy uniknąć drewnianych wykończeń podłóg. Doskonale będzie współgrał, m.in. z żywicą epoksydową, która tworzy gładką wylewkę, możliwą do zabarwienia na dowolny, intensywny kolor. Ciekawym kontrastem będą także barwione płytki cementowe, szczególnie jeśli nasz salon połączony jest z jadalnią i kuchnią.
Pracownia projektowa artMOKO – przejdź do projektu
W nowoczesnym, minimalistycznym salonie beton na ścianie doskonale podkreśli ciekawe rozwiązania architektoniczne. Warto to wykorzystać wprowadzając do domu przeszklony czy wiszący kominek.
Formativ – indywidualne projekty wnętrz – przejdź do projektu
Jeżeli beton na ścianie stosujemy we wnętrzach samodzielnych takich jak sypialnia warto pamiętać, że zawsze ściany i podłoga to tło aranżacji, którą możemy do woli modyfikować dzięki dodatkom. Sprawdzą się wełniane lub futrzane dywany i chodniki, które nadadzą aranżacji lekkości. Jasne, monochromatyczne barwy wprowadzą spokój i harmonię, pozwalając na błogi odpoczynek.
TiM Grey – przejdź do projektu
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.