Figlarny zajączek, niesforny kurczaczek, jajko w odświętnym wdzianku leniuchujące na kępce zieleni, słodki zapach mazurka i upojna woń hiacyntów – nie znajdziemy bardziej oczywistych zwiastunów Wielkanocy. Nadchodzi czas oczyszczenia, odnowy, do domów wkrada się pierwszy powiew wiosny, wariacje na temat kolorów nie mają końca. Tak wyjątkowe święta potrzebują równie wyjątkowej oprawy. Dekoracje na Wielkanoc są nieodłącznym elementem tradycji, a jej przecież musi stać się zadość.
Lene Bjerre
Lene Bjerre
Ale jaja!
Bez jajek wielkanocne śniadanie odbyć się nie może. Jak świat długi i szeroki jajko ma szczególne znaczenie. Według niektórych przekazów jego skorupka była kolebką Wszechświata, zaś ono samo zostało uznane za symbol długowieczności. Dekoracje na Wielkanoc doskonale interpretują „jajeczne” kształty. Spotkać można aromatyczne świece w radosnych kolorach, srebrzyste i złociste puzderka, brokatowe stojaczki na winietki i oryginalne tekstylia. W imię jajek nawet bombki zrobiły rewolucję i z bożonarodzeniowej choinki przeniosły się na gałązki wierzby, wiśni i forsycji, są tak samo strojne, tak samo efektowne.
Engels Kerzen
Pottery Barn
O kurka!
Jeśli są jajka to musi pojawić się również kurka. Obecność tej pani na świątecznym stole jest obowiązkowa. Niesłabnącą popularnością cieszą się urocze kurki ceramiczne i porcelanowe. Przebojem wielkanocnym są także te, wykonane ręcznie – wydziergane na drutach albo wykrojone z materiału, za ich sprawą we wnętrzach zagości ciepła, przytulna, prawdziwie domowa atmosfera.
Funny Bunny
Zajączek – kolejny symbol nierozerwalnie związany ze świętami Wielkiej Nocy. Wesoły szarak wymościł sobie szczególne miejsce w sercach dzieci, ale nie jest też obojętny dorosłym. Kiedy nadchodzą święta ze stołów, parapetów oraz innych poziomów i pionów znikają dekoracje spod sztampy, a ich miejsce zajmują ozdoby tematyczne, a rzeczony szarak w tą tematykę wpisuje się idealnie. Dekoracje na Wielkanoc przybierające sylwetkę skocznego uszaka dodają świątecznej aranżacji dynamizmu i ekspresji. O nudzie nie ma mowy!
Pottery Barn
Dekoracje na Wielkanoc w pastelowych wariacjach
Paleta Pantone rozkochała w sobie również dekoracje na Wielkanoc. Od czasu, kiedy Instytut ogłosił, że to pastele będą królowały tego roku we wnętrzach, ich popularność osiągnęła zenit. Pudrowe róże, blade fiolety, zgaszone zielenie oraz zimne błękity to kolory lekkie, świeże, subtelne i nienachlane – dzięki nim wiosna może trwać w nieskończoność!
Engels Kerzen
Engels Kerzen
Natura – bezkonkurencyjna kreatorka trendów
Święta wielkanocne przypadają akurat wtedy, gdy natura budzi się z zimowego snu. „Drzewa strzeliły pąkami”, zzieleniał bukszpan, bazie kotki pną się do nieba, krokusy wychylają śmiało swoje główki łapiąc każdy promień słońca. Przyroda zalewa nas inspiracjami, które z sukcesem można przenieść do wnętrz. Z mchu, kory drzew, piaskowanych korzeni i fantazyjnie powyginanych gałązek powstają nadzwyczajne kompozycje. Pięknie prezentują się różnego rodzaju stroiki – romantyczne wieńce na wiklinowych obręczach przyozdobione kolorowymi jajeczkami, jedwabnymi kwiatami („kubek w kubek” przypominającymi żywe!) rafią czy sizalową wstążką, a także plecione koszyczki wyścielone serwetami z naturalnych tkanin – lnu, bawełny, surówki. Dekoracje na Wielkanoc inspirowane naturą dodają aranżacji świeżości, bezpretensjonalności i rustykalnego uroku.
Pottery Barn
Pottery Barn
Publikacja przygotowana w ramach współpracy z firmami willowhandmade.pl oraz nicehome.pl
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.