Każdy marzy o chwili odpoczynku, tylko dla siebie. Chwili, w której czas i miejsce przestają mieć znaczenie, a liczy się wyłącznie spokój duszy i wygoda ciała. Niektórzy szukają takich momentów w prestiżowych resortach czy ekskluzywnych hotelach. Niestety, po długiej podróży do miejsca przeznaczenia, tymczasowej uciesze, horrendalnym rachunku, diametralnemu obciążeniu karty i męczącej drodze do domu wychodzi na to, że wyprawa przyniosła więcej szkód, niż pożytku. Umysł przeżywa poniesione wydatki i jest przygnębiony na samą myśl o powrocie do pracy, a ciało dosłownie ledwo zipie, po wszystkich wojażach i dźwiganiu walizek. Główne pytanie, więc brzmi: czy jest sens? Czy nie lepiej po prostu urządzić sobie domowe SPA?
Design-Sauna – Klafs
projekt: Matteo Thun i Antonio Rodriguez
Para buch, relaks w ruch – sauna na życzenie
„…i pot z niej spływa:
Tłusta oliwa.
Stoi i sapie, dyszy i dmucha,
Żar z rozgrzanego jej brzucha bucha:
Buch – jak gorąco!
Uch – jak gorąco!… ”
(Julian Tuwim, Lokomotywa)
Idealnym rozwiązaniem na codzienne zmęczenie wydaje się zwykle długi, gorący prysznic lub kąpiel w wannie. Tony bąbelków i pachnącej piany mogą często zdziałać cuda, ale czy są faktycznie zdrowe dla ciała, czy to tylko tymczasowa, doraźna pomoc? Domowe SPA można osiągnąć kilkoma prostymi trikami, kupując odpowiednie kosmetyki i urządzenia pielęgnacyjne. Dlaczego więc nie zainwestować w saunę? Owszem zajmie sporo miejsca i owszem, jest to spory wydatek, jednak patrząc przyszłościowo, całość kosztować będzie znacznie mniej, niż wielokrotne wyjazdy do uzdrowisk. Ponadto będzie to znakomita i jednocześnie lecznicza forma spędzanie wolnego czasu w gronie rodziny i znajomych. Nikt nie będzie już szukał wymówek, mając zaproszenie na takie spotkanie! Piękna skóra, redukcja stresu i zmęczenia, a także zwiększenie odporności na choroby to kolejne powody, dla których warto rozważyć domowe SPA i instalację prywatnej sauny.
Design-Sauna – Klafs
projekt: Matteo Thun i Antonio Rodriguez
Matteo Thun wie, jak dopieścić zmysły
Przy wyborze sauny warto zaufać komuś, kto rozumie potrzeby współczesnego świata i szuka nowych rozwiązań. Matteo Thun to artysta, jakich mało. Znamienity designer, szkolony pod okiem samego Oskara Kokoschki na Akademii w Salzburgu. Dyplomowany architekt z Florencji. Przewodniczący Uniwersytetu Sztuki Użytkowej w Viennie. Założyciel własnego studia projektowego w światowej stolicy designu – Mediolanie.
Matteo Thun i Antonio Rodriguez
Matteo Thun pracował dla takich marek jak: AEG (systemy oświetlenia), Artemide, Bulgari and Swatch (projekty zegarków), Campari (modele okularów), Catalano, Lavazza (filiżanki), Philips Electronics, Porsche Design, czy Villeroy&Boch. Uczestniczył także w aranżacji hotelu MissoniEdinburgh oraz MissoniKuwait. Za swoje niesamowite osiągnięcia zdobył, aż trzykrotnie, prestiżową nagrodę w dziedzinie designu – ADI Compassod’Oro. W roku 2004, wybrano go do „Interior Design Hall of Fame” (z wol. przekł.: Aleja Sław Projektantów Wnętrz) w Nowym Jorku. Został także członkiem the Royal Association of British Architects (RIBA).
Rapsel
projekt: Matteo Thun i Antonio Rodriguez
Wśród projektów Matteo, szczególną sławą cieszy się SPA JW Marriott Venice Resort & Spa – Venice, nagrodzony European Hotel Design Awardsw 2016 roku. Ekskluzywny kompleks, otoczony przepięknym parkiem, położony na niesamowitej, sztucznej wyspie w weneckiej lagunie. Jest to chroniony krajobraz, w którego obrębie znajduje się szereg budynków z początku XX wieku, w tym dawny szpital (obecnie luksusowy hotel) oraz budynki usługowe.Wyspę podzielono na trzy główne strefy, definiowane przez tereny zielone. JW Marriott Venice Spa & Resort nazywany jest często wioską “Three Zero”: zero kilometrów, zero CO2, zero strat. Dotyczy to zarówno architektury(zachowanie historycznych elementów, korzystanie z lokalnych surowców) i zagospodarowania terenów zielonych, jak i założeń oraz celów samego miejsca (cisza, spokój, życie w zgodzie z naturą, harmonia z pięknem wyspy, korzystanie z dobrodziejstw ziemi).
JW Marriott Venice Resort & Spa
JW Marriott Venice Resort & Spa
JW Marriott Venice Resort & Spa
Nic więc dziwnego, że przy tworzeniu modeli Design-Sauna, Matteo Thun dołożył wszelkich starań, aby także i one zyskały miano prawdziwych majstersztyków, wśród współczesnego sprzętu użytkowego. Domowe SPA, które przenosi w uroki nordyckiej przyrody i zachwyca stylowym wzornictwem.
Design-Sauna – Klafs
projekt: Matteo Thun i Antonio Rodriguez
Design-Sauna niczym Yin i Yang – zgoda duszy i ciała
Wdech i wydech. Ciało rozluźnia się. Myśli ulatują swobodnie ku wyciszeniu. Następuje pełne odprężenie i relaks. Znikają wszelkie zmartwienia. Niektórzy nazywają taki stan nirwaną. Okazuje się, że do jego osiągnięcia, nie są wcale potrzebne żadne zakazane substancje, których użycie groziłoby odsiadką w mniej przyjemnym miejscu, niż domowa sauna.
Matteo Thun, we współpracy z Antonio Rodriguezem, zaprojektował niespotykane wcześniej domowe SPA, składające się z sauny i łaźni parowej. Pierwszy element jest utrzymany w ciepłym odcieniu drewnianych lameli i eleganckiego szkła. Naturalne, delikatne światło pośrednio przedostaje się do wnętrza, dzięki czemu osoby korzystające z systemu są niewidoczne dla świata zewnętrznego. Tak znakomita ochrona prywatności, jest na miarę złota!
Design-Sauna – Klafs
projekt: Matteo Thun i Antonio Rodriguez
Design-Sauna – Klafs
projekt: Matteo Thun i Antonio Rodriguez
Design-Sauna – Klafs
projekt: Matteo Thun i Antonio Rodriguez
W zamyśle projektantów na domowe SPA, nie mogło zabraknąć miejsca także na łaźnię parową. Rezultatem ich starań jest przestrzeń utrzymana w niewinnej bieli, z domieszką matowego szkła (front projektu). Duże mleczne powierzchnie zostały porozdzielane widocznymi portalami. Kwarcowy, odporny na wilgoć aglomerat pokrywa tylne i częściowo boczne ściany. Jest to idealne przedłużenie szklanego frontu konstrukcji. Lampy osadzone w suficie całkowicie zmieniają koncepcję oświetlenia, tworząc niesamowitą iluzję prawdziwych promieni słońca.
Design-Sauna – Klafs
projekt: Matteo Thun i Antonio Rodriguez
Designerskie cuda tworzone pod wodzą Matteo Thun, wzbudziły podziw wielu marek na całym świecie, zarówno wśród prywatnych inwestorów, jak i większych instytucji. Przedstawiciel firmy Klafs, tak mówi o współpracy z projektantem:
„Proste kształty i zamiłowanie do ciepłych, naturalnych materiałów charakteryzują designerski produkt duetu Matteo Thun i Antonio Rodrigueza.
Każdy projekt opiera się na dokładnej analizie dostępnych surowców i technologii, które mają być przetworzone w taki sposób, aby w pełni zadowolić Klienta. Te wszystkie aspekty wpływają na kształtowanie produktów i pozwalają stworzyć obiekty o wyjątkowej estetyce i chwytliwej funkcjonalności. Celem innowacyjnej koncepcji wykreowanej przez Matteo Thuna i Antonio Rodrigueza jest wywieranie wpływu na codzienność przez nowe trendy.”
Design-Sauna – Klafs
projekt: Matteo Thun i Antonio Rodriguez
Design-Sauna – Klafs
projekt: Matteo Thun i Antonio Rodriguez
Domowe SPA – przestrzeń z innego świata
A więc oto i one. Dwa idealne schronienia. Sauna i łaźnia parowa. Niczym jedwabne kokony spowijają osoby znajdujące się w środku i oddzielają je kurtyną przyjemności od problemów codziennego świata. Tak realne uczucie komfortu i bezpieczeństwa może odczuwać chyba tylko dziecko, znajdujące się w łonie matki. Jasne linie oraz regularna objętość nadają całości niezrównaną harmonię. Domowe SPA na wyciągnięcie ręki. Ciepłe, przytulne, eleganckie.
„Współpraca KLAFS z duetem Thun & Rodriguez to połączenie jak uścisk dwóch dłoni. Z jednej strony dwaj architekci i projektanci. Z drugiej doświadczenie marki KLAFS przy projektowaniu saun i SPA. Rezultat: dwie oazy Wellness o różnych charakterach, funkcjach i detalach wykończenia, doskonale się uzupełniające.”
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.