Richard Clarkson to człowiek, który wie, jak wywołać burzę. Stworzona przez niego interaktywna lampa chmura – flagowy projekt założonego w 2014 roku Richard Clarkson Studio – poza nieszablonowym wyglądem łączy w sobie interaktywność i funkcjonalność. Zgodnie z zamysłem autora, ma przypominać, że człowiek, wchodząc w interakcję z unikalnymi przedmiotami, może docenić własne otoczenie i uświadomić sobie jego głębię.
Lampa chmura – więcej niż światło
Pierwsza lampa chmura (a właściwie model, który posłużył do przygotowania obecnego wariantu) powstała w nowojorskiej pracowni Richarda w 2012 roku. Jej ulepszona wersja trafiła do sprzedaży rok później. Wygląda zupełnie jak puszysty obłok. Oryginalna. Na pierwszy rzut oka delikatna i niepozorna. Najważniejsze kryje się jednak w środku: głośniki z subwooferem i czujniki ruchu, które wykrywają obecność użytkownika i, reagując na jego ruch, gwarantują niezapomniany spektakl oparty na połączeniu kolorowych świateł i dźwięków. Sterowana za pośrednictwem dołączonego do zestawu pilota lampa chmura pełni nie tylko rolę oświetlenia, którego jasność i kolor można ustawić samodzielnie, ale także głośnika oraz odtwarzacza z ulubioną muzyką. Każde urządzenie może również, za pośrednictwem technologii Bluetooth, komunikować się z innymi lampami z serii Cloud w swoim otoczeniu.
Lampa Tiny Cloud – przesuwanie granic wyobraźni
Tiny Cloud to nawiązanie do innego projektu Richard Clarkson Studio – Smart Cloud, tyle że w kompaktowej wersji. Niewielka lampa chmura, którą można sterować, poruszając się, została wyposażona w głośnik Bluetooth z diodą LED, tryb oświetlenia reagujący na otoczenie oraz nową, specjalną wersję demo, dzięki której użytkownik ma możliwość korzystania ze wszystkich funkcji jednocześnie. Można zainstalować ją na trzy sposoby: podłączając bezpośrednio do gniazdka dołączoną do zestawu przejściówkę; podłączając bezpośrednio do gniazdka z wykorzystaniem nie przejściówki dostosowanej do wtyczek używanych w Stanach Zjednoczonych, a specjalnego, kompatybilnego z europejskimi wtyczkami adaptera lub za pośrednictwem wtyczki USB, dzięki czemu lampa może zostać podłączona do portu komputera.
Making Weather – projekt w duecie
Ta lampa nie powstałaby, gdyby nie współpraca z holenderską firmą Crealev specjalizującą się w tworzeniu przedmiotów, które dosłownie unoszą się w powietrzu. Zawieszona w przestrzeni lampa chmura znajdująca się nad okrągłą podstawką. Efekt unoszenia możliwy jest za sprawą zainstalowanych zarówno w lampie, jak i w podstawce magnesów, których ładunki wzajemnie się odpychają. Podstawka musi być podłączona do prądu, lampa z kolei wyposażona jest w baterię litowo-jonową. Uczucie realizmu dodatkowo potęguje ruch lampy – jej obracanie się oraz kołysanie (oczywiście połączone z dźwiękiem). Ta lampa chmura, podobnie jak inne projekty z linii Cloud, wyposażona jest w głośnik Bluetooth oraz diody LED i również rewelacyjnie sprawdzi się jako muzyczny odtwarzacz.
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.