Z okazji Dnia Kobiet – pstrokaty ptaszek, na Wielkanoc – rozochocony zajączek, a w Dzień Dziecka – goście z Doliny Muminków. Kto w święta nie chciałby dostać błyskotliwej kartki 3D zamiast wirtualnej laurki albo mizernego posta na facebooku?
Drewniane origami
Dawniej więcej wagi przywiązywano do życzeń. Treść była tak samo istotna jak forma ich przekazu. Wtedy na pocztę chodziło się nie tylko po to, żeby opłacić kwity. Ile radości przynosił samodzielny wybór odpowiedniej kartki i własna wiązanka życzeń zapisana odręcznie na jej rewersie. W dobie internetu wrażliwość ludzka nieco podupadła, jednak są osoby, które wytrwale ją reanimują. Anne Paso, twórczyni marki Lovi Oy, z pewnością do tych osób należy. Tworzone przez nią kartki 3D mają podwójną moc uszczęśliwiania ludzi. Dlaczego? Bo oprócz odręcznie spisanych życzeń, adresat otrzymuje w bonusie (wybraną przez nadawcę) figurkę i jest zobowiązany złożyć ją sam. Elementy wykonane są z wysokiej jakości sklejki brzozowej, tworzy się je ręcznie i również w ten sposób się je składa. Najmniejsze kartki 3D mieszczą się w kopercie o standardowych rozmiarach, nie ma więc problemu, żeby przesłać je tradycyjnie – pocztą.
„Ludzie listy piszą, zwykłe, polecone”
… a wystarczy kartka, która najczytelniej wyzna emocje oraz uczucia nadawcy. Za rok elektroniczne życzenia zawieruszą się gdzieś w spamie i nie będziemy o nich nawet pamiętać. Kartki 3D są pamiątką, po którą zawsze można sięgnąć, to niezacieralne wspomnienie osoby przesyłającej nam moc najszczerszych życzeń. Wyjątkowość projektów Anne Paso polega na tym, że pomagają one zacieśnić relacje między ludźmi, spleść niewidzialną nić łączącą nadawcę i odbiorcę.
Infantka Margarita
Jest taki obraz Diego Velázqueza: dwie dwórki, para karzełków, znużony pies, majordomus w drzwiach, ochmistrz i ochmistrzyni zajęci rozmową, para królewska odbita w lustrze, malarz – rzeczony Velázquez i ona… serce obrazu, mała infantka Małgorzata Teresa Habsburżanka, cesarzowa rzymsko-niemiecka, królowa Czech i Węgier. Dzieło, które na przestrzeni wieków dostarczyło niezliczonych ilości interpretacji, nosi tytuł „Panny dworskie” i mieści się obecnie w madryckim Museo del Prado. Obraz zainspirował również Anne Paso do stworzenia kartki 3D odzwierciedlającej wizerunek małej Małgorzaty.
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.