Łódź Design Festival 2014 – Nowy odważny design
Ósma edycja Łódź Design Festival, pod Paradyżowym mecenatem, „ruszyła z kopyta”. Najważniejsze wydarzenie w Polsce, poświęcone projektowaniu użytkowemu, stawia nam pytania w niewerbalnym języku designu i chce odpowiedzi. A szukać ich można od 9-19 października 2014.
Akademia Sztukaterii, Nowy wspaniały świat detalu?
Kopp Veda Concept, Atelier; Kanapa Boa marki Edra
Terma, SLOW – Terma Design 2014. Wystawa konkursowa
Marmorin, WYJĄTKOWA CODZIENNOŚĆ
„Brave New World” -Świat do naprawy
Po upadku przemysłu włókienniczego Łódź zbudowała nową tożsamość w oparciu o przemysł kreatywny… teraz przyszedł czas na metamorfozę w skali makro:
Nasz dzisiejszy świat kształtowany jest przez niespotykany rozwój mechanizacji i produkcji masowej. Demokratyczny dostęp do dóbr oraz wyższa jakość życia, oferowana przez produkcję przemysłową, ma jednak swoją cenę. Wraz z obfitością tanich, powtarzalnych produktów, które obciążają środowisko naturalne, wielu ludzi straciło kontakt z doświadczeniem rodzącym się w procesie tworzenia i stoi dziś wobec ograniczonego wyboru, jakim jest kupienie czegoś nowego lub trwanie w zwykłej bierności. Nasz „Nowy Wspaniały Świat” wymaga naprawy. Daniel Charny, kurator wystawy BRAVE FIXED WORLD
„Dizajn świata nie zbawi”… ale zawsze może go podreperować
Czy odważne projektowanie jest obietnicą poprawy naszego życia i zmiany na lepsze?
Designerzy- wizjonerskie umysły poruszające się na osi konstrukcja-dekonstrukcja, pomagają nam spojrzeć na to pytanie z różnych perspektyw, tak żebyśmy mogli sami podjąć decyzje i zabrać się za globalny „remont”.
Udekoruj Dom; Po prawej: tapety firmy NLXL
Manufaktura w Bolesławcu, Kolorlove Bolesławiec
Kilka tysięcy m² dobrego designu!
Art_Inkubator- dawne zakłady fabryczne Karola Scheiblera i Ludwika Grohmana
Art_Inkubator- dawne zakłady fabryczne Karola Scheiblera i Ludwika Grohmana
Scena pierwsza- Art_inkubator- ul. Tymienieckiego 3
„Cudze chwalicie, swego nie znacie”, my znamy i podziwiamy! Godna uwagi jest nowa kolekcja dekorów „Materials we love” stworzona przez polskich mistrzów współczesnej architektury- Oskara Ziętę i Piotra Kuchcińskiego, którzy ukazują nowe wcielenia tworzyw „designu powszedniego” : kamienia, betonu czy szkła.
Interprint & Pfleiderer: „Materials we love” – Concept by Zięta & Kuchciński
W tym roku Łódź Design Festival stawia na interakcję. Strefa Testów to miejsce, gdzie można kreatywnie oswoić drewno, papier, metal, tekstylia i zrealizować własny projekt-marzenie.
Oskar Zięta- krzesło Chippensteel; Tom Dixon- lampa Copper Shade
Vespa
Rozdział drugi- House of Tomorrow- Tkalnia Marcusa Silbersteina przy ul. Piotrkowskiej 250
Na ogromnej przestrzeni, zaaranżowanej przez pracownię Oshi, dumnie prezentuje się zwycięski projekt plebiscytu „must have”- „Algaemy”, niemieckiego duetu Blond&Bieber (Essi Johanna Glomb i Rasa Weber).
Źródło: materiały prasowe
Ogromna, loftowa estrada to miejsce, gdzie zwiedzimy również pokonkursową wystawę „make me!” , a projekty Patricii Urquioli przeniosą nas w świat hiszpańskiej awangardy.
BRAVOS, kurator i architekt wystawy- Juli Capella; Od lewej: taboret Cul de Luxe- Ramón Úbeda i Otto Canalda, lampa Kyoto- díez+díez diseño
BRAVOS, kurator i architekt wystawy- Juli Capella; Od lewej: fotel Armchair Maia- Patricia Urquiola; taboret Stool Flod- Martín Azúa; lampa Josephine M- Jaime Hayón
Święto designu- Łódź Design Festival
My byliśmy! Ty przyjdź i zobacz: 10 – 19 października: 10.00- 19.00
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.