Już są! Wyniki 7. Edycji plebiscytu musthave! Eksperci Łódź Design Festival wybrali z puli ponad 350 zgłoszeń, najlepsze przykłady polskiego designu. Znakiem jakości Must Have 2017 nagrodzonych zostało aż 75 produktów. Wszystkie zwycięskie projekty będzie można zobaczyć na wystawie odbywającej się w ramach Łódź Design Festival, w dniach 3-8.10.2017 w Art_Inkubatorze na ulicy Tymienieckiego 3 w Łodzi.
Plebiscyt Must Have – najważniejsze polskie trendy
Podczas akcji wyróżnione zostały najlepsze polskie pomysły i obiekty, dotyczące najważniejszych trendów w designie i aranżacji wnętrz. Pochodzą one wyłącznie od rodzimych projektantów i producentów, co promować ma rodzimy biznes oraz kulturę. Sam konkurs ma charakter otwarty, zgłoszenia trwają cały rok i są całkowicie bezpłatne. Warunki przystąpienia do plebiscytu są dwa: produkt musi pochodzić z Polski i być dostępny w sprzedaży. Oprócz indywidualnych projektantów, swoje nominacje zgłasza także Rada Ekspertów (przedstawiciele mediów i ośrodków wzornictwa), dzięki czemu znak jakości jest nie tylko wyróżnieniem, lecz także rekomendacją konsumencką – co warto mieć, i dlaczego. Redakcja HomeSquare prezentuje pięć projektów spośród 75 nagrodzonych produktów, które szczególnie przypadły nam do gustu.

Listwa Pure – niczym kosmiczny panel świetlny
Pierwszym produktem, na który zwróciliśmy w HomeSquare uwagę, jest listwa podłogowa Pure, zaprojektowana przez Tomka Rygalika. Jej minimalistyczna forma zachwyca prostotą, a specjalna przestrzeń przeznaczona do umieszczenia oświetlenia LED, delikatnie podkreśla naturalne piękno spokojnego projektu. Całość wykonano z wyjątkowo trwałego, odpornego na uszkodzenia i pęcznienie tworzywa Polyforce®, dzięki czemu produkt posłuży użytkownikom przez długie lata.



Sofa Mystic – proszę się rozsiąść
Kolejnym produktem jest nowatorska bryła sofy Mystic, spod wyobraźni Lecha Bonara. Autorskie projekty okuć i nóżek zapewniają jej wysokie miejsce w rankingu estetycznych i eleganckich mebli salonowych. Wyjątkowość podkreślają drewniane elementy, które idealne współgrają z nowoczesnym stylem. Niezrównaną wygodę gwarantuje pianka memory w poduszkach siedziskowych, które dopasowują się do ciała. Całości dopełniają gęsie pióra w poduszkach oparciowych. Według nas to idealne miejsce na popołudniowy odpoczynek.



FLEX – bo liczy się pomysłowość
Projektanci nie zapomnieli oczywiście o czymś dla najmłodszych! FLEX od Marty Urbańskiej to wielofunkcyjny stolik z blatem oraz zabudowanym siedziskiem, który zapewnia dzieciom bezpieczne i odpowiednio wyprofilowane miejsce do nauki i zabawy. Jego uniwersalna forma sprawia, że może on też posłużyć za stolik kawowy. We wnęce ukryjemy bowiem książki, czy magazyny, lub laptopa do pracy.


TOWN Projekt –meble dla najmłodszych
W plebiscycie Must Have znalazły się także mobilne meble dla dzieci TOWN Projekt, od Magdaleny Kiełkiewicz i Kuby Górnika (Colorofon). Autorzy pomysłu spełnili marzenia najmłodszych o miejscu pełnym tajemniczych kryjówek, skrytek i niespodzianek. Postawili na minimalizm formy i brak dekoracji, dając pociechom całkowitą swobodę w realizacji własnych pomysłów i pobudzania wyobraźni. Meble przeznaczone są dla dzieci w wieku 1-12 lat, pomogą więc w kluczowym okresie kształtowania się ich potencjału koncepcyjnego i umiejętności niestandardowego myślenia.



Koce Hop Design –naturalne ciepło
A gdy przyjdzie czas na odrobinę odpoczynku z kubkiem gorącej herbaty, z przyjemnością otulimy się kocem Hop Design. Pledy te tkaną są w Polsce z wysokiej jakości ekologicznych włókien z owczej wełny z pastwisk Nowej Zelandii. W jednym z najstarszych zakładów rzemieślniczych, pracują nad nimi prawdziwi mistrzowie tkactwa, którzy z pokolenia na pokolenie przekazują sobie tajniki tej misternej profesji. Koce nie tylko zapewniają komfort i przyjemne ciepło, lecz są także oryginalnym dodatkiem każdego wnętrza.


Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.