Nowoczesna rezydencja 4 Springs Lane została stworzona w oparciu o projekt, którego autorem jest architekt Robert M.Gurney. Górzysty teren, otwarta przestrzeń, pola i lasy Hrabstwa Rappahannock, w amerykańskim stanie Wirginia, to miejsce, gdzie znajduje się ta imponująca willa.
Wszechstronna perspektywa
Gruntowne badanie terenu oraz zapoznanie się z otaczającym krajobrazem zdecydowało, że nowoczesna rezydencja rozciągać się będzie na jednym ze wzgórz, dając lokatorom widok na malowniczą i różnorodną panoramę naturalnych pejzaży Hrabstwa Rappahannock
Nowoczesna rezydencja 4 Springs Lane jest zorganizowaną kompilacją brył. Szeregowe rozplanowanie poszczególnych segmentów budynku umożliwia podziwianie otoczenia domu z wielu perspektyw. Każdy segment willi wykorzystuje te same materiały. Szkło, drewno, kamień i cement tworzą spójne oraz logiczne kompleksy o doskonałych proporcjach.
Konstrukcja budynku oparta jest na projekcie, który zakładał, że rezydencja stanie się nie tylko powierzchnią mieszkalną, lecz także przestrzenią widokową. Kąpiąc się w basenie, odpoczywając na tarasie czy gotując w kuchni, mieszkańcy mogą przez cały czas podziwiać rozciągające się za oknem Pasmo Błękitne – najwyższy łańcuch górski południowych Appalachów.
Nowoczesna rezydencja w sąsiedztwie natury
Rygorystyczne i geometryczne formy budynku zostały zaprojektowane w ostrym kontraście do pofałdowanych, lesistych terenów. Opozycja dwóch przeciwstawnych estetyk potęguje piękno natury, dom jest natomiast obiektywem, dzięki któremu mieszkańcy są w stałej styczności z jej urodą.
Wnętrza otrzymały stonowany, nieco minimalistyczny ton. Dzięki rezygnacji z wyraźnych podziałów pomieszczeń, osiągnięto otwartą, przestronną przestrzeń. Przeszklony dwupiętrowy salon z jadalnią stał się centralnym miejscem we wnętrzu domu.
Nowoczesna rezydencja posiadała cały szereg udogodnień, mający zasadniczo podnieść komfort życia mieszkańców. Geotermalne ogrzewanie, czepiące ciepło z wnętrza ziemi, jest nie tylko efektywne, ale również ekologiczne, podobnie dzieje się w przypadku lamp solarnych, które również pożytkują energię pochodzącą z natury. Połacie szklanych powierzchni zapewniają spektakularny efekt wizualny, ale dodatkowo są naturalną wentylacją domu.
Przeszklona willa pozostając w stałym kontakcie z przyrodą, jest punktem odniesienia wyznaczającym umowną granicę między przestrzenią człowieka, a światem natury.
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.