Nowoczesna willa składa się z dwóch, przytulonych do siebie na krańcach, prostopadłościennych brył wyłożonych wapieniem Moca Fino. Podłużne lobby domu przysłonięto na dwóch wysokościach szkłem z drewnianą pergolą. Od niego odchodzą wszystkie pozostałe przestrzenie.
Jak szeroko
Główne bryły willi są dość hermetyczne od zewnętrznej strony posesji. Za to prawie całkowicie otwierają się na ogrody i tarasy wychodzące na południe i zachód, przez co „łapią” całe światło słoneczne od strony basenu. Dlatego zaprojektowaliśmy aluminiowe „markizy”, pod którymi można posiedzieć na wolnym powietrzu, korzystając z przyjemnego półcienia. Dom zbudowano korzystając z systemowych konstrukcji betonowo-stalowych, co pozwoliło na uzyskanie „czystych” przestrzeni przeszklonych fasad o szerokości aż 14 m, bez stosowania dodatkowych podpór.
Stereo i w kolorze
Nowoczesna willa ma zupełnie neutralne kolory. W środku również jest wyłożona beżowym kamieniem wapiennym, a jej podłogi pokrywa absolutnie czarny granit, któremu towarzyszą skórzane akcenty. To pozwoliło na wprowadzenie koloru i ciekawych tekstur w meblach, dekorach oraz dywanach. W wysmakowanej kolekcji mebli tego domu znajdziemy takie brandy, jak Casa Milano, Ceccotti, Felxform, Gervasoni, Lema, Maxalto, Meridiani, Modulnova, Paola Lenti, czy Porro. Poza tym wyszliśmy z założenia, że tak naprawdę ogrody są przecież pełne nasyconych barw.
Nowoczesna willa środowisku miła
Jeśli chodzi o aspekt ekologiczny, trzeba powiedzieć, że wszystkie pomieszczenia nowoczesnej willi Dalias mają optymalną orientację względem stron świata, a więc i komfortową temperaturę. Wszystkie okna domu wykonano z niskoemisyjnego szkła, czyli takiego, które pokryto specjalną powłoką selektywnie przepuszczającą różne długości fal świetlnych. Spektrum widzialne i ciepło słoneczne swobodnie przenikają do wnętrza willi, ale już ciepło, które próbuje się wydostać na zewnątrz, odbijane jest przez tę warstwę z powrotem do środka. Energia potrzebna do ogrzewania wody w basenie i wody do użytku domowego, a także do ogrzewania konwekcyjnego jest pozyskiwana solarnie. Pełną parą działa system wprowadzania wody do ponownego obiegu. Wodę, która potem służy np. do podlewania, oczyszcza kilkanaście filtrów, które w tej materii są swoistymi dziełami sztuki. Wszystkie systemy elektryczne, włączając w to oświetlenie, bezpieczeństwo, rolety, systemy audio-wideo, itd. są w pełni zautomatyzowane.
Na Zachodzie bez zmian
Brazylijskie studio Grupo Arquitectura zostało założone w 1980. Interdyscyplinarna firma działa w obszarze architektury rezydencjalnej, projektów urbanistycznych, deweloperskich, projektowania wnętrz i przestrzeni publicznych. „Cieszymy się ogromnym zaufaniem klientów, którzy zwykle dają nam wolną rękę. Dzięki temu zyskujemy pełną swobodę, a proces projektowania i budowa przebiegają sprawnie i gładko. W przypadku willi Dalias możemy się pochwalić, że to jedna z tych realizacji, w których od pierwszego szkicu do momentu oddania właścicielom kluczy nie zmieniono absolutnie niczego… „
zdjęcia: Augustin Garza, źródło: Grupo Arquitectura
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.