Plac zabaw w ogrodzie przynosi ogromny bagaż przywilejów. Rodzicom gwarantuje bezpieczeństwo swoich pociech, a im z kolei zapewnia masę frajdy. Decydując się na własny plac zabaw w ogrodzie, nie będziemy już negocjatorami w sporze o podebrane wiaderko albo huśtawkę zajętą bez kolejki, bo chcąc nie chcąc takie niesnaski zdarzają się nawet między najlepszymi kumplami.
Stwarzając naszym latoroślom własną przestrzeń zabawy, „kopiemy fundamenty” pod ich dalszy rozwój fizyczny oraz wzbogacamy dziecięcy świat fantazji. Możemy być pewni, że plac zabaw w ogrodzie, zaopatrzony w kulfoniaste zjeżdżalnie, kolorowe domki i zawiłe tory przeszkód, na twarzy każdego brzdąca wywoła promienny uśmiech.
„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.” Dorośli! Dostarczajcie najmłodszym jak najwięcej powodów do radości!
educarium-placezabaw.com.pl
Wesołe miasteczko
Mówi się, że: „Dzieci i ryby głosu nie mają”, jednak wbrew pozorom mają do powiedzenia więcej niż nam dorosłym mogłoby się wydawać. Brzdąców, którzy nie opanowali jeszcze zdolności artykulacji swoich wymagań, zostawmy w spokoju. Starsze towarzystwo wypada jednak zapytać, o jakim placu zabaw marzy i jakie wyposażenie sprawi mu największą przyjemność.
sklep.educarium.pl
Plac zabaw w ogrodzie – wyposażenie:
Huśtawka – najmłodszym dzieciom dedykowane są te, które posiadają poprzeczkę i oparcie. Wśród starszaków największym zainteresowaniem cieszy się tzw. bocianie gniazdo – zawieszone na jednym uchwycie, pozwala na obroty wokół własnej osi. Każdy rodzaj huśtawki sprzyja nauce koordynacji ruchów. Dodatkowo bujanie wycisza i uspokaja.
Zjeżdżalnia – wspomaga naukę kilku umiejętności. Wspinanie na jej szczyt wpływa na prawidłowy rozwój mięśni, usprawnia zręczność oraz chwytność. Natomiast przyjemność zjeżdżania uczy „odwagi ruchowej”, umiejętności balansowania własnym ciałem oraz utrzymywania równowagi.
Zestawy zabawowo-sprawnościowe – w wyjątkowy sposób urozmaicają zabawę naszego dziecka. Taki zestaw zawiera cały repertuar drabinek, urządzeń linowych, ścianek wspinaczkowych czy ruchomych pomostów, więc o nudzie nie ma mowy. Każda propozycja trenuje i poprawia zręczność, chwytność oraz koordynację. Ponadto rozwija zmysł równowagi i uczy dziecko oswoić się z lękiem przed wysokością. Kiedy mały akrobata zmęczy się troszeczkę, może odpocząć w altance, która jest nieodzowną częścią takich konstrukcji.
Trampolina – poprawia wytrzymałość mięśni i ćwiczy umiejętność „łapania” równowagi oraz panowania nad własnym ciałem. Jeśli korzystają z niej mniejsze dzieci, konieczna jest siatka okalająca oraz specjalne osłony zabezpieczające sprężyny.
Piaskownica – uwielbiają ją dzieci w każdym wieku, dlatego powinna być pewnikiem na liście wyposażenia ogrodowego placu zabaw. Dla najmłodszych dzieci pierwszy kontakt z piaskiem to zaskakujące doświadczenie, pozwalające na poznanie zupełnie nieznanej wcześniej faktury. Zabawa w piaskownicy pobudza wyobraźnię oraz kreatywność. Budowanie zamków i stawianie piaskowych babek doskonali precyzję i koordynację ruchów.
Basen – plac zabaw w ogrodzie nie może obejść się bez kąpieliska. W letnie, upalne dni dzieci też szukają ochłody i najlepiej, żeby była połączona z rozrywką. Maluchom wystarczy niewielki, dmuchany bądź plastikowy basenik. Straszakom dla urozmaicenia kąpieli warto zainstalować zjeżdżalnie, zraszacze i ślizgi wodne.
sklep.dzieciecy-swiat.com.pl
Przednia zabawa
Nic nie powstrzyma dziecka przed szalonymi pląsami na świeżym powietrzu, tym bardziej kiedy pogoda dopisuje. Dobra zabawa to przede wszystkim bezpieczna zabawa. Wyposażając plac zabaw w ogrodzie, ufać należy tym sprzętom, których konstrukcje zostały opracowane i wykonane przez profesjonalistów. Nie bez znaczenia jest również ich rodzaj, wymiary oraz materiał przeznaczony do wykonania. Tylko te spełniające specjalistyczne normy i standardy będą sprzyjały bezpiecznym figlom i pozytywnie wpłyną na stymulację aktywności rozwojowej dzieci.
www.freekids.pl
Istotą placu zabaw w ogrodzie jest również funkcjonalność, oczywiście w pełni kompatybilna z wiekiem użytkowników. Żaden kajtek „za Chiny ludowe” nie będzie testował toru przeszkód, który przewyższa jego możliwości psychoruchowe i nie odważy się na zjazd ze zbyt stromej ślizgawki.
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.