Nigdy oryginalność i odrębność nie jest tak ważna, jak w wieku kilkunastu lat. Ten czas ma swoje prawa – to właśnie w nim dzieci ostatecznie ustalają swoją tożsamość. Stąd tak ważne staje się posiadanie własnego „królestwa”, prywatnego terytorium. Najlepiej, gdy dziecko samo decyduje o jego wystroju. Twórcze i praktyczne podpowiedzi są jednak na wagę złota. Ściany w pokoju młodzieżowym to ważny element, który może nadać ton całemu pomieszczeniu.
JN STUDIO Joanna Nawrocka – przejdź do projektu
Odejść od monotonii
W królestwie nastolatka najważniejsza jest indywidualność dorastającego dziecka. Warto odejść od monotonii. Ściany w pokoju młodzieżowym w najciekawszych wariantach nie mają jednolitych kolorów i faktury.
Wyrzykowski Studio – przejdź do projektu
Pokój nastolatka to swoisty poligon doświadczalny. Tapeta przypominająca patchwork w wersji XL może doskonale współgrać z wyposażeniem w stylu skandynawskim. Jeśli nastolatek jest bardziej energiczny, świetnie sprawdzą się dynamiczne kolory.
Comdesign – przejdź do projektu
Wyraziste barwy tapety to prosty sposób na wywołanie silnego efektu. Równie ważna jest jednak równowaga. W swoim pokoju dziecko również pracuje. Stąd jaskrawe ściany warto połączyć z powierzchniami pokrytymi białą farbą.
Ściany w pokoju młodzieżowym jako ozdoba
Dobrze wkomponowana, odważna tapeta może okazać się najważniejszym elementem zdobiącym pomieszczenie. W pokoju nastolatka oryginalne akcenty są na wagę złota.
HOLA Design – przejdź do projektu
Coraz modniejsze panele tapicerowane to doskonały element zdobiący ściany w pokoju młodzieżowym, pozwalają precyzyjnie zaplanować ostateczny układ – nastolatek może sam dobrać kolory i wybrać kompozycję.
Katarzyna Kraszewska Architektura Wnętrz – przejdź do projektu
Ściany tapicerowane łączą oryginalność z przytulnością. Barwy dobrane do temperamentu i płci – brąz, czerń, grafit dla chłopaków, fuksja, bordo dla dziewczyny – pozwolą skomponować pokój zarazem ciepły, jak i nowoczesny.
Konkurencja dla tapet i farb
Ściany w pokoju młodzieżowym mogą stać się jego domową galerią. Jeśli dziecko ma zainteresowania artystyczne, być może warto wydzielić przestrzeń, którą będzie mógł własnoręcznie ozdabiać. W poszukiwaniu inspiracji sięgamy jednak również po sprawdzone sposoby. Ciekawą alternatywą dla farb i tapet jest cegła. Szczególnie dobrze sprawdza się w pokoju starszego dziecka.
Minimoo – architektura wnętrz – przejdź do projektu
Klasyczne połączenie surowej cegły i ścian pokrytych jasną farbą łatwo ocieplić elementami podkreślającymi osobowość mieszkańca.
Fotograf: Wojciech Dziadosz – przejdź do projektu
Ulubione przedmioty, ale także własnoręcznie dobrane ozdoby, na takim stonowanym tle staną się widoczniejsze. Kojące połączenie będzie idealne dla dziecka, które uwielbia czytać, słuchać muzyki. Jeśli jednak dorastający człowiek żyje swoją pasją, pokój jest tą przestrzenią, w której będzie chciał ją realizować. Ściany w pokoju nastolatka często mówią wprost o jego hobby.
APP Trendy Anna i Jacek Wasążnik – przejdź do projektu
Pokój nastolatki zafascynowanej światem mody można ozdobić stosunkowo łatwo, choćby fototapetą z odpowiednim motywem, stylowymi meblami, dużym lustrem. Przy urządzaniu pokoju tematycznego szczególnie ważne jest oddanie inicjatywy dziecku.
Indywidualizm jest najważniejszy
Ściany w pokoju młodzieżowym można zaaranżować także dzięki nowoczesnym meblom. Projektowane z myślą o dorastających dzieciach zestawy szafek i półek zaskakują oryginalnymi motywami.
Comdesign – przejdź do projektu
Jeśli zdecydujemy się na zestaw mebli przygotowany dla tej grupy wiekowej, pozostałe elementy wyposażenia staną się tłem.
Cubic projekt – przejdź do projektu
Nie ma złotej, uniwersalnej zasady dotyczącej urządzania pokoju dorastającego dziecka. Najważniejsze to słuchać tego, czego ono samo chce i czym faktycznie żyje.
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.