Przechowywanie rzeczy w domu nie ma szczególnego znaczenia dla minimalistów, bo ci swoje wyposażenie mogą policzyć na palcach jednej ręki. Sprawa ma się inaczej, jeśli liczba domowników przekracza 4 i żaden z nich nie przejawia większych czy mniejszych skłonności do życia zgodnie z filozofią purystów. Bałagan zaczyna być zjawiskiem paranormalnym, przedmioty w tajemniczy sposób rozpływają się w powietrzu i nikt nie zna ich obecnej lokalizacji. „Dalibyśmy sobie rękę uciąć”, że klucze leżały na komodzie w przedpokoju, a jeszcze wczoraj pilot krążył po salonie.
Z bałaganem można radzić sobie na różne sposoby. Są osoby, które polegają na retrospekcji i odtwarzają wcześniejsze położenie określonego przedmiotu. Inni kierują swoje oracje do patrona rzeczy zagubionych. A wystarczy wziąć się w karby, obmyśleć sposób na przechowywanie rzeczy, tak żeby odtąd wszystkie przedmioty znały swoje miejsce w szeregu. Doładujmy akumulatory energią jesiennego słońca i raz na zawsze zróbmy porządek z bałaganem!
Akcja organizacja!
Grunt to dobra organizacja. „Nie od razu Kraków zbudowano”, ale warto „uwinąć się” do zimy. Na walla bierzemy te pomieszczenia, w których z porządkiem najczęściej na opak.
Kuchnia
Właściwe przechowywanie żywności ma zasadniczy wpływ na jej walory smakowe. Specjalne pojemniki wyposażone w hermetyczne zaciski albo drewniane pokrywki zapewniają „suchym produktom” optymalne warunki. Eleganckie pojemniki z „jednej parafii” stylistycznej, ustawione na kuchennym blacie, pierwszorzędnie sprawdzą się również w roli dekoracji. Nie zapomnijmy o chlebaku! Przechowywanie pieczywa w foliowym rękawie nie jest ani estetyczne, ani zdrowe.
Nie ma mistrza kuchni bez dobrego kompletu noży… Sztućce, których często używamy, warto wyjąć z szuflady i wyeksponować, żeby zawsze były „pod ręką” i na jej wyciągnięcie.
BBHome – przejdź do projektu
Przejdź do kategorii organizacja kuchni lub chlebaki i kosze na pieczywo
Salon
Pilota znowu gdzieś „wcieło”? Zamiast tracić czas na poszukiwania, lepiej zaopatrzmy się w organizer typu kangurek, który się nim zaopiekuje.
Rozgardiasz i powszechny chaos często tworzą gazety i rozrzucone w nieładzie książki. Dla nich odpowiednim miejscem będzie półka, gdzie staną w odpowiednim porządku.
Przejdź do kategorii półki i regały do salonu
Przedpokój
Chińskie przysłowie mówi: „Parasol noś i przy pogodzie.” A pewnie, tylko parasol gdzieś się zapodział… ulokowany na stojaku nie będzie nam robił takich niespodzianek. Podobne historie wiążą się z czapką, szalem i rękawiczkami – lepiej mieć je pod ręką, nigdy nie wiadomo, kiedy przyjdą mrozy.
Przejdź do kategorii przedpokój
Garderoba
Przechowywanie rzeczy w garderobie musi mieć swoją logikę. „Lepsze jest wrogiem dobrego”! Oprócz rozwieszania ubrań w porządku kolorystycznym, posegregujmy też dodatki i wszelką galanterię. Do tego pomocne będą wszelkiego rodzaju puzderka, pudełeczka i koszyczki- na drobiazgi najlepiej z przegródkami, żeby kolczyk nie musiał szukać pary.
FJ Interior Design
Przejdź do projektu
Przejdź do kategorii przechowywanie w sypialni
Gabinet
Dzwoni telefon… tylko jakoś niewyraźnie. Śledząc vibratto, domyślamy się, że nasz iPhone leży zakopany pod stertą książek. A czemu ma leżeć, jeśli może stanąć… i to na wysokości zadania. Umieszczony w otworze głośnika zagra „śpiewająco”. Na niesforną literaturę też jest rada. Niekonwencjonalna podpórka na książki ustawi je do pionu.
Przechowywanie wizytówek kończy się zazwyczaj tym, że koniec końców nie wiemy, czy nasze „namiary” trafiły w ręce klientów czy zgubiły się w szufladzie. Zaopatrując się w elegancki wizytownik zaoszczędzimy sobie takich rozterek.
Przejdź do kategorii akcesoria biurowe
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.