Trudno o lepsze inspiracje na idealną przestrzeń do kreatywnej zabawy dla dzieci, niż te, które mamy okazję zobaczyć w filmie Hugo Gélina – „Jutro będziemy szczęśliwi”. Film jest połączeniem dramatu i komedii, dlatego oprócz wielu powodów do wzruszeń, możemy w nim znaleźć także radość życia i feerię żywych kolorów. Nie zabrakło tu także pięknych, klimatycznych wnętrz. Oczarowani filmową scenografią, postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej stylom i pomysłom, wykorzystanym na potrzeby produkcji filmowej z Omarem Sy w roli głównej.
„Jutro będziemy szczęśliwi”, czyli jak być dobrym ojcem
Głównego bohatera – Samuela, w którego rolę wcielił się Omar Sy, poznajemy na jachcie na Lazurowym Wybrzeżu, gdzie oddaje się błogim rozrywkom w otoczeniu atrakcyjnych kobiet. Z dnia na dzień zmienia się jednak wszystko, rozrywkowy i beztroski styl życia, musi bezpowrotnie porzucić, aby podjąć się opieki nad porzuconym przez byłą kochankę dzieckiem. Życiowym wyzwaniom i rozterkom bohaterów towarzyszą barwne, londyńskie scenerie oraz niekonwencjonalnie urządzone wnętrza. Sam film kręcony był w Shoreditch, bardzo żywej i artystycznej dzielnicy Londynu. Wcześniej w tej części Londynu można było zobaczyć obskurne hale postprodukcyjne, które zdawały się czekać na zainteresowanie i rewitalizację. Jednak architektura East Endu przyciągnęła ludzi kreatywnych, którzy potrafili wyczuć potencjał dzielnicy, otwierając modne galerie sztuki, puby, kawiarnie. Dziś to dzielnica kosmopolityczna i kolorowa, z pięknymi budynkami, z nawiązaniem do street artu. Tę część Londynu zamieszkują artyści, ludzie sztuki, charakteryzuje się wielokulturowością . Tak o wyborze scenerii wypowiedział się sam reżyser: „Chciałem, żeby moi bohaterowie byli zanurzeni w miejskiej, żywej dżungli. To jest Londyn, który idealnie pasuje do zawodu i charakteru Samuela.” – Hugo Gélin.

Materiały prasowe Monolith Films
Filmowe aranżacje – wnętrza pop art, funky, czy retro?
Apartament Samuela przypomina miniaturową wersję wesołego miasteczka. Oderwaniu od codzienności służą także elementy wystroju i meble – inspirowane stylem retro, zdają się idealnie współgrać z wyposażeniem zaczerpniętym z podwórkowych miejsc zabaw. Mix kolorów i radosnych akcentów stanowi doskonały balans trzech wzajemnie dopełniających się stylistyk: pop art, retro, funky. Wnętrza pop art są kolorowe – tu rządzą kontrasty, motywy nawiązujące do kultury masowej, a także wielkomiejskie akcenty. W tej barwnej dżungli Samuel z Glorią odnajdują się wspaniale. Aranżacja sprzyja energii, zachęca do cieszenia się każdą chwilą życia. Soczyste barwy w zestawieniu z geometrycznymi motywami stanowią kwintesencję lat 60-tych XX wieku – nic dziwnego, że filmowa scenografia budzi skojarzenia ze stylem retro i stylem pop art. Dzięki wprowadzeniu tutaj elementów stylistyki funky, nadano apartamentowi prawdziwie beztroski wydźwięk. Styl łączy się w swoim pierwotnym znaczeniu z muzyką – elektryzującą, żywiołową, pobudzającą. Takie też są wnętrza w stylu funky. Podobny efekt w przestrzeni mieszkalnej można osiągnąć przy użyciu kolorów, dynamicznych wzorów, młodzieżowych akcentów.

Materiały prasowe Monolith Films

Materiały prasowe Monolith Films
Scenografia – co nadaje jej unikatowy charakter?
Scenografia według reżysera, Hugo Gélina, może przywodzić na myśl film „Duży” z Tomem Hanksem. W obu przypadkach kluczową rolę w wystroju mieszkania odgrywają zabawki i kolorowe przedmioty zaczerpnięte ze świata dziecięcej wyobraźni. Emmanuelle Duplay, autorka scenografii do „Jutro będziemy szczęśliwi”, decyduje się na wykorzystanie rekwizytów inspirowanych lunaparkiem. Gloria dostaje na wyłączność basen z kulkami, zjeżdżalnię, ogromnego, pluszowego misia, a jej pokoik zdobi mapa świata wykonana z klocków lego. Scenografka we współpracy z dekoratorkami wnętrz – Hélène Rey oraz Emmą Davis, nadaje apartamentowi radosny, dziecięcy charakter. Meble w kuchni mają żywą, czerwoną kolorystykę, a ściana w łazience posiada soczysty odcień żółci. Bazowanie na kontrastach i wielkomiejskich motywach pozwala artystkom z powodzeniem wykreować wnętrza pop art dla dzieci.

Materiały prasowe Monolith Films

Materiały prasowe Monolith Films
Jak stworzyć wnętrza pop art na podstawie filmowej scenografii?
Warto postawić na kolory, kontrastowe zestawienia i stylizowane elementy wystroju. Dekoratorki wykorzystują czerwoną lodówkę. Model marki Smeg sprawdzi się świetnie w mieszkaniach z aneksem kuchennym i strefą salonową, przeznaczoną na zabawę z dziećmi. Wolnostojąca lodówka w stylu retro może mieć podobny odcień, co ta filmowa – nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by zastosować chłodziarkę w barwie pomarańczy, zieleni, różu. Marka Smeg przede wszystkim kojarzy się ze stylem retro, a angażowanie artystów do współtworzenia nowych wzorów ciekawie nawiązuje do pop artu.


Lodówki z serii FAB Smeg
W salonie możemy wykorzystać oryginalną sofę „Between”, projektu Sary Polmar – inspirowana światem geometrii, doskonale wkomponuje się w aranżowaną przestrzeń. Hasło przewodnie marki Bolia, która podjęła się produkcji kolorowej sofki brzmi „No one lives like you”, które bardzo wymownie nawiązuje do wnętrz pop art., funky i retro.

Sofa Between marki Bolia, proj. Sara Polmar
Świetnie sprawdzą się tutaj także modele z kolekcji „Portofino” marki Patiomeble. Kolorowe meble z ekspresyjnymi wzorami ożywią mieszkanie i nadają mu niecodzienny wygląd. Komody z kolekcji „Mellow” dodadzą wnętrzu uroku, a drobne detale zaakcentują ich fantazyjny, beztroski wydźwięk.


Dodatki mogą swoim designem przywodzić na myśl scenerię wielkomiejskiej dżungli. Oświetlenie marki Seletti będzie najlepszym zwieńczeniem tego typu aranżacji – nawiązujące do wielkich, oświetlonych neonami, miast, zapewni pomieszczeniu klimatyczną oprawę. Podświetlony napis wniesie tu amerykański luz oraz stworzy swobodną, sprzyjającą kreatywności, atmosferę.

Kolekcja Letters marki Seletti
Twórcy filmowej scenografii udowadniają, że wnętrza w stylu pop art, mogą cieszyć także najmłodszych domowników. Rozwiązania nawiązujące do stylistyki funky i retro, sprawiają, że zaaranżowane pomieszczenia stanowią wymarzone miejsce na zabawy i figle w domu, wśród bliskich.
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.