Pokój dzienny – zwykle to największe, zawsze – najmniej prywatne pomieszczenie w domu i mieszkaniu. Tu podejmujemy przyjaciół, rodzinę, ale także dalszych znajomych. Salon jest swoistą wizytówką. Wystrój pokoju dziennego sporo mówi także o nas samych. Czy lubimy nowoczesność, eksperymenty, najnowszy sprzęt audio? A może ważna jest dla nas tradycja i stała obecność wspomnień? Wiele można wywnioskować o człowieku, patrząc na jego salon. Dlatego wystrój tego pomieszczenia może być punktem wyjścia do namysłu nad naszym stosunkiem do designu w ogóle.
Różne wersje nowoczesności
Styl nowoczesny to pojemne określenie. Chętnie łączymy w nim różnorodne inspiracje, jednak równie często sięgamy tu po klasykę. Urządzony we współczesny sposób salon, odznacza się przede wszystkim bezkompromisowym podejściem do form. Świetnie sprawdzają się w nim pokaźnych rozmiarów sofy i fotele, zarówno w odważniejszym, jak i bardziej tradycyjnym kształcie.

EXITDESIGN – przejdź do projektu
Wystrój pokoju dziennego w nowoczesnej stylistyce daje również możliwość łączenia nietypowych kolorów. To, co w przypadku designu klasycznego wypadłoby gorzej, tu okazuje się często strzałem w dziesiątkę.

Pepe pracownia – przejdź do projektu
Proste, lekkie meble w stylu skandynawskim zgromadzone w pokoju dziennym będą neutralnym tłem. Dzięki temu bez większego ryzyka można eksperymentować z nasyconymi kolorami. Nowoczesność nie boi się takich połączeń.
Zwolennicy nowoczesności chętnie decydują się na styl minimalistyczny. To kolejna cecha odróżniająca tę stylistykę od klasycznych wnętrz. Charakterystyczne dla wystroju pokoju dziennego w wersji współczesnej jest ograniczenie do minimum ilości przedmiotów. W ten sposób salon staje się prawdziwym pokojem wypoczynkowym.

Concept Architektura Wnętrz – przejdź do projektu
W przestronnych wnętrzach, pełnych naturalnego światła ozdoby mogą okazać się zbędne. Ryzykiem jest pewna dawka chłodu związana z minimalistyczną wstrzemięźliwością w kwestii doboru mebli. Jednak zwolennicy nowoczesności odpowiedzą, że termin „przytulne wnętrze” niekoniecznie musi się wiązać z obecnością antyków i zegara z kukułką. Równie dobrze „przytulny” może być salon pełen niezagospodarowanej przestrzeni.
Wystrój pokoju dziennego – w poszukiwaniu nowości

Concept Architektura Wnętrz – przejdź do projektu
Nowoczesność nie ogranicza się jednak do rezygnacji ze zbędnych przedmiotów. Często oznacza też odważniejszą, niż w stylu klasycznym, zabawę motywami. Hipnotyczne wzory mogą zdobić dywan, panele i obrazy. Co ciekawe, nietrudno wykorzystać znane z klasyki tkaniny i materiały, ale zestawić je tak, by tworzyły nową jakość.

Living Box Studio architektury wnętrz – przejdź do projektu
Barokowy przepych i eklektyczne łączenie różnych inspiracji w wystroju pokoju dziennego w wersji współczesnej jest oczywistością. To, co samo w sobie wydaje się raczej przedmiotem znanym ze stylu klasycznego, w eklektycznym salonie staje się nowoczesne.

Lving Box Studio architektury wnętrz – przejdź do projektu
Klasyczne formy stolików i krzeseł, zaledwie lekko przerysowane, od razu przenoszą wystrój pokoju dziennego w świat współczesności.

STUDIO.O. – przejdź do projektu
Są rozwiązania ponadczasowe, które sprawdzają się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Szarość, beż, czerń to połączenie, które idealnie nadaje się do urządzania salonu. Wystrój pokoju dziennego w tych kolorach gwarantuje wniesienie do domu lub mieszkania szczypty elegancji.

HOLA Design – przejdź do projektu
Warto zadbać o jak najwyższą jakość sofy i foteli- tych mebli, które dla wystroju pokoju dziennego są kluczowe.

Studio Agnieszki Zydorowicz – przejdź do projektu
Tak pojemna stylistyka pozwala swobodnie łączyć przeróżne dodatki. Szkło, drewno i metal sprawdzą się tu równie dobrze, jak plastik i poliuretan.
W nowoczesnym salonie właściwie nie ma ograniczeń co do formy, materiału i koloru. To jego ogromna zaleta. Organiczne wzory świetnie znoszą bliskie sąsiedztwo wymyślnych form. Imitujące kamień ozdoby z wełny, okazują się co najmniej tak samo intrygujące jak znane ze stylu klasycznego zdjęcia w sepii i tradycyjne grafiki.
Klasyka nie musi być nudna
Z punktu widzenia właściciela domu lub mieszkania, który rozmyśla nad wystrojem pokoju dziennego, styl klasyczny wydaje się bezpieczniejszy. Połączenia kolorów i kształtów mebli zostały wielokrotnie sprawdzone. Tradycyjnie zaprojektowane sofy, zestawy stolików kawowych, lampy – wszystkie te produkty są łatwo dostępne. Można wręcz stwierdzić, że zwolennicy klasyki są „skazani na sukces”. Skomponowanie salonu w tej stylistyce nie wymaga orientacji w ostatnich trendach. Tu ścieżki zostały przetarte. Ale to wszystko nie oznacza, że wystrój pokoju dziennego w wersji klasycznej jest wtórny, nudny i powtarzalny. Wręcz przeciwnie.

Studio Agnieszki Zydorowicz – przejdź do projektu
Czasami o charakterze wnętrza decyduje to, co na zewnątrz. Wysokie, ozdobione starymi oknami mieszkania w kamienicach mają swoją unikatową atmosferę. Wystrój pokoju dziennego w takim przypadku może podkreślać naturalne bogactwo, jakim jest historia gmachu. Osiągnięcie kompromisu między możliwościami stwarzanymi przez kamienicę, a potrzebami mieszkańców współczesnego miasta nie jest trudne.

Tarnowski Division – przejdź do projektu
Klasyczne rozwiązania, takie jak podłoga w jodełkę, gzymsy i sztukaterie są „bogactwem naturalnym” mieszań w kamienicach.
Miłośnicy kolorów chętnie sięgają także po styl retro. Fotele i sofy w znanych kształtach można lekko odświeżyć dzięki odważniejszemu łączeniu kolorów. Klasyczna forma nie oznacza przecież obowiązkowego zestawu barw. Klasyka daje nie mniejszą, niż stylistyka nowoczesna, możliwość komponowania kolorów zgodnie z osobistymi upodobaniami. Różnica jest taka, że w przeciwieństwie do nowoczesnego stylu, tu gorzej wypadną barwy jaskrawe. Bardziej stonowane barwy z jednolitej palety mają jednak wielką siłę.

Finchstudio Architektura Wnętrz – przejdź do projektu
Kojące, pastelowe kolory łatwo skomponować. Dobrze wypadają szczególnie na miękkich, przyjaznych ciału tkaninach. Bliskość, przytulność – to walory najwyżej cenione w stylu klasycznym.
Przy wyborze klasyki, bez problemy znajdziemy stosowne ozdoby. Metal, kamień, stal – to najlepsi partnerzy dla takiego zestawienia kolorów.
Zarazem klasycznie, jak i nowocześnie wyglądające dodatki intrygują i urozmaicają. Nasz klasyczny salon zyska atrakcyjne ozdoby. Na tyle skromne jednak, by nie burzyć wyciszonego nastroju. Dodatki łączące czar antyku ze współczesnością idealnie wpasują się w wystrój pokoju dziennego.
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.