Złoty to kolor majestatyczny i wykwintny. Barwa symbolizuje boską doskonałość, niezniszczalność oraz światło słoneczne. Trudno o bardziej luksusowy i błyszczący element wyposażenia, niż ten wykończony właśnie w takim odcieniu. Wspaniałym sposobem na wprowadzenie blichtru i ekskluzywnej otoczki do kuchennych wnętrz jest zastosowanie złotych mebli oraz dodatków. Lśniący efekt końcowy stworzy niezwykłą atmosferę i podkreśli reprezentacyjny charakter aranżacji. Poniżej prezentujemy garść inspiracji na złoto w kuchni i jadalni. Proponowane rozwiązania umożliwią stworzenie wyjątkowo wytwornego pomieszczenia i przemycenie do niego złocistego blasku.
Złoto w kuchni i jadalni – z czym łączyć?
Złoty powinien być stosowany w umiarze. Barwa może niepotrzebnie nadać przestrzeni zbyt ostentacyjny wygląd – należy uważnie dobierać dodatki, meble i inne części kuchennego wyposażenia. Konsekwentnie warto także łączyć odcienie i wprowadzić stonowaną, neutralną bazę pod luksusowe, wyraziste produkty. Złoto w kuchni i jadalni może wnieść blichtr, blask, elegancję do codziennie gospodarowanej przestrzeni. Pamiętajmy jednak, by odpowiednio zestawić wszystkie elementy aranżacji. Z jakimi kolorami najlepiej połączyć złoty? Barwa pięknie wkomponuje się w paletę jasnych odcieni – beży, écru, bieli. Złocisty uwydatni także głębię bardziej soczystych kolorów – czerwieni, zieleni, granatu. Miłośnicy pudrowej kolorystyki mogą łączyć złoto z różem. Jeszcze inny rezultat przyniesie odpowiednie skontrastowanie złota z klasyczną czernią.
Złote meble w kuchni – jakie wybrać?
Współczesne, designerskie propozycje od światowych marek cechuje przede wszystkim minimalizm. Meble posiadają geometryczne, proste formy i złocone nóżki. Dzięki temu z powodzeniem sprawdzą się w złotych, wykwintnie, ale i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. Złoto w kuchni i jadalni może zostać wprowadzone przy użyciu krzeseł, regałów, wózków na alkohole. Takie wyposażenie nie zdominuje pomieszczenia. Produkty nadają elegancki wygląd wnętrzu oraz wniosą do niego charakterystyczny blask. Krzesła mogą zostać wykorzystane w połączeniu ze stołem kuchennym lub stylowym barkiem. W kolekcjach znajdziemy warianty idealnie dopasowane do potrzeb nabywcy, a także dysponowanego metrażu. Meble w kuchni mogą zostać wzbogacone o baterię ze złocistym wykończeniem i połyskiem. To spotęguje efekt końcowy i dopełni bardzo ekskluzywną i wyrazistą przestrzeń. Zlewozmywaki wykonane ze stali nierdzewnej stanowią bardzo dobrą inwestycję, ponieważ na długo zachowają estetyczny koloryt i wysoką trwałość.
Złoto w kuchni – które dodatki się sprawdzą?
W szykownych, nowoczesnych wnętrzach warto zastosować złote dodatki. Drobne detale będą mniej zobowiązujące niż meble. W efekcie zapewnią pomieszczeniom równie reprezentacyjny i elegancki rys, ale nie przyćmią kolorystycznie całej stylizacji. Idealnie sprawdzą się tutaj filiżanki, misy, pojemniki na przyprawy. Złoto w kuchni i jadalni może także przybrać postać wykwintnych serwetek, ozdobnych zasłon, abażuru. Wykorzystane wyposażenie doda wytworności codziennym chwilom spędzanym na gotowaniu, pieczeniu, przygotowywaniu posiłków. Dekoracje stworzą przyjemniejszą atmosferę i uatrakcyjnią wystrój. Jeśli zamiast mebli decydujemy się na dodatki, wybierzmy ich więcej. Połyskujące akcesoria kuchenne będą efektownym dopełnieniem jasnych frontów mebli. Wielbiciele wysublimowanych rozwiązań mogą sięgnąć po kamienne mozaiki wzbogacone o złote akcenty – estetycznie wpasują się w przestrzeń i uwydatnią wiodącą kolorystykę pomieszczenia. Warto zaznaczyć, że taka paleta kolorystyczna sprawdzi się idealnie we wnętrzach urządzonych nie tylko nowocześnie i elegancko, ale także w wydaniu art déco.
Złoto w kuchni i jadalni potrafi całkowicie odmienić aranżację. Połyskujące elementy wyposażenia wprowadzają blichtr i szyk do pomieszczenia. Złote meble i dodatki dedykujemy osobom ceniącym wykwintne wnętrza. Luksusowa kolorystyka wspaniale koresponduje ze współczesnym wzornictwem.
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.